Live auction - Lot 205

"Markt".

BOONEN, Jac

€ 150 / 200

S.d

Grote ets, 63,5 x 80 cm, velijnpapier 66,5 x 82 cm zichtbaar gedeelte; eigenhandig getiteld onderaan links en gesign. rechts (enkele licht marg. roestvlekjes).

Ingelijst onder passe-partout (niet uitgelijst). Mooi werk.

Onstuimig volkstafereel met een wriemelende menigte en oplichtende marktkramen. Uit Boonen's werken blijkt dikwijls zijn sociale bewogenheid: het uitbeelden van mensen in armoede, de boeren en arbeiders, etc. Ook zijn anti-klerikaal, anti-fascistisch voelen komt sterk tot uiting evenals zijn bewondering voor Lenin. Ref. P. Piron: I, blz. 116 : Tongerlo 1911-Borcht-Lombeek 1968, tekenaar en graficus, opleiding in Antwerpen o.l.v. J. De Bruycker.

Lot 205

"Markt".

BOONEN, Jac