Live veiling - Lot 961
[Mechelen]
2 albums van feestelijke herdenhingen georganiseerd in Mechelen.
€ 100 / 150
19de eeuw
Uitgeversomslag met titel, één in farde. Mooie ex.
1. Prael-treyn, plegtigheden, vreugde-feesten en vercieringen van het vijftig-jaerig Jubilé der martelie van den Heyligen Rumoldus, Apostel en Patroon der Stad Mechelen. 1825. Waer by gevoegd is een kort begryp van het leven van den H. Martelaer; eenen Oog-slag op Mechelen, etc., etc. Mechelen, Van Velsen-Van der Elst, [1825]. In-4°: [2]-65 pp.; 15 ill. (roestvlekjes vooral op de platen, ongeopend). Geïll. met een gegraveerd stadsplan van Mechelen en 14 lithogr. platen door Burggraaff, waarvan 11 uitslaand en 1 in kleur.-- 2. Album van den jubilé van 875 jaren, ten eere van O.-L.-Vrouw van Hanswyk, of geschiedkundige beschryving van den Grooten Praeltrein en der openbare feesten die plegtiglyk zullen gevierd worden te Mechelen, gedurende de vyftien laetste dagen der maend augusty 1863. Mechelen, H. Dierickx-Beke zonen, 1863. Folio: [1]-40 pp., 20 ill. Met 19 uitslaande lithogr. platen en een lithogr. pl. op volle pagina van Victor Vervloet.