Terug naar overzicht

Lot 234

"Maria Lécina. Een lied in honderd verzen", 1942.

WERUMEUS BUNING, J.W.F.

€ 400 / 600

Handschrift in zwarte inkt, groot 8vo: [2]-25-[1] pp. Los in geïll. kartonnen omslag (licht geschaafd).

Origineel autografisch gedicht, gesign. door de auteur. Eén van de enkele exemplaren met een letter gemerkt (hier ex. "E"), buiten de reeks van 27 exemplaren "met de hand geschreven in den herfst van 1942 en daarna". Naast de tekening op de omslag, geïll. met 6 volle blad en 14 kleinere tekeningen in zwarte inkt en deels afgewerkt met waterverf, van Otto Dicke (1918-1984), sommige gesigneerd. Bijgevoegd: 2 autogr. brieven van Otto Dicke aan "Heer van Rees", gedateerd "Dordrecht 18 Dec. '47" en "Dordrecht 1 Sept 48" (lichte vouw, min. vlekjes), waarin de kunstenaar uitleg geeft bij de tekeningen die hij wil gebruiken bij het autografisch gedicht. Beiden geïll. met originele tekeningen, zwarte inkt en deels afgewerkt met waterverf, als ontwerpen voor "Maria Lécina". - Originele tekening van Otto Dicke, ca. 19 x 16 cm, potlood op wit karton. Ontwerptekening voor "Maria Lécina". - Werumeus Buning, J.W.F. - Maria Lécina. Een lied in honderd verzen met een zangwijs. Amsterdam, Querido, 1934. 8vo: 32 pp. (vlekjes). Zwarte uitgeversband. (5 items)

Lot 234

WERUMEUS BUNING, J.W.F.