Live veiling - Lot 873
Verzamelde sonnetten. Nu voor het eerst vereenigd uitgegeven.
BOUTENS, Pieter Cornelis
€ 500 / 700
Brugge, Ed. Verbeke, 1907
Kl. 4to.
Bruin kalfsleder gesigneerd "Ch. De Samblanx 1911" (enkele minuscule krasjes), platten met dubbel verguld rolkader, titel in goudopdruk op voorplat, goudgetitelde rug met 5 ribben, dubbel verguld rolkader binnenin, gemarmerde schutbladen, orig. omslag meegebonden. Schuifdoos in gemarmerd karton. Deels ongeopend. Zeer mooi ex.
Eerste verzamelde uitgave. Geïll. met een front. portret van de auteur door Jan Toorop. Oplage van 60 ongenum. ex. op Japans papier. Titel en initialen in rood gedrukt.
Prov. Uit de bibliotheek van Ferdinand Toussaint van Boelare (Ref. Catalogus F. Toussaint van Boelaere, 77, "Zeer fraai ingebonden.").
Bijgevoegd: Id. - Praeludiën. Verspreide gedichten. Amst., Van Kampen, 1911. 12mo. Verguld perkament. Tweede druk. N. 19/50 op Hollands papier. Prov. Onbekend cirkelvormig ex libris (penwerk in zwarte inkt). (2 vol.)