Live veiling - Lot 876

Paal en perk. Gedichten van Hugo Claus bij tekeningen van Corneille.

CLAUS, Hugo; CORNEILLE

€ 200 / 300

Den Haag, Bert Bakker, Daamen; Antwerpen, De Sikkel, 1955

8vo (licht gebr.).

Uitgeversomslag (defect aan de rug, volledig los).

Eerste druk. Geïllustreerd met 11 tekeningen door Corneille.
Ref. Hugo Claus. Voor twaalf lezers en een snurkende recensent, 18.
Bijgevoegd: 1. 't Gemeen - Gij, Vlaming, gij, Vlaams-nationalist. Brussel, Bob Spaenhoven, 1968. Eenbladdruk (22 x 14 cm) (middenvouw). Zeldzaam ex. van een anti-Vlaamsnationalistisch pamflet, geschreven door Freddy De Vree en Hugo Claus. "'t Gemeen" ontstond uit het samenkomen van een aantal Leuvense studenten (Paul Goossens, Walter De Bock) en kunstenaars (Roel D'Haese, Hugues C. Pernath). "['t Gemeen] had zich voorgenomen om de IJzerbedevaart te verstoren door vanuit een helikopter honderden pamfletten uit te strooien over de weide in Diksmuide [...]. [Daar] kwam uiteindelijk niets van terecht. Freddy De Vree getuigde dat van het pamflet "hooguit honderd exemplaren" werden verspreid door een "moedige" Pernath. Die zou ze op 11 juli hebben uitgestort in de Antwerpse Stadsfeestzaal toen daar een Vlaamse viering plaatsvond." (Absilis). Ref. Absilis, K., "Het verdriet is gans het volk. Over Hugo Claus en de Vlaamse Beweging", in: Tijdschrift over de geschiedenis van de Vlaamse beweging. LXXII (2013), pp. 355-356. - 2. Claus, H. - Autograaf (ongepubliceerd?) gedicht. Elf regels, in balpen op kartonnen kaartje (12,5 x 7,5 cm). Niet gesigneerd of gedateerd. Beginnend met "Beleven ze / van de liefde / de genade wilt". - 3. Id. - Het teken van de hamster. Met aquarellen en tekeningen van Jan Vanriet. Antwerpen, Lotus, 1979. Oblong 4to. Uitgeverslinnen, geïll. stofjas. Ref. Hugo Claus. Voor twaalf lezers en een snurkende recensent, 112.1. (4 stukken)

Lot 876

CLAUS, Hugo; CORNEILLE