571.

[OST, Alfred]

Steigerend paard en opgeschrikt koppel.

S.d

Gewassen tekening in chinese inkt, 29 x 37 cm; niet gesigneerd.

Zorgvuldig ingelijst in mooie vergulde houten lijst (niet uitgelijst).

Mooie tekeningen in de typische Ost-stijl, een steigerend paard voorstellende met in de rechter benedenhoek een naakte man en vrouw, de armen ten hemel geheven. De tekening is niet gesigneerd, maar mogelijk voorzien van het monogram "D.G." dat Ost gebruikte. Dit staat voor "Deo Gratias". Schilder, lithograaf, maar vooral tekenaar, Ost (Zwijdrecht 1884-Antwerpen 1945) zag een kunstenaar als een werktuig van God in dienst van de evenmens.

€ 200 / 300