555.

Poëzie-album voor Pauline de Pauw [Madame Périer].

1851-1877

Gr. 4to: 60-[61/118 bl.]-[2 index] ff. (scheur in p. 20).

Groen goudgestempeld segrijn gesigneerd Duquesne (Gentse boekbinder) (randen en scharnieren licht geschaafd), voorplat met centraal goudgedrukt "Mme Périer", vergulde rug met 4 ribben, vergulde zijde, vergulde snedes, vergulde binnenrand, gemarmerde schutbladen. Album in mooie band.

Mooi en zeer interessant album voor Pauline de Pauw (1806-1884), de echtgenote van Frederik Périer, stadssecretaris van Dendermonde, de moeder van de Dendermondse advocaat en schrijver Odilon Périer (geb. 1845), en de overgrootmoeder van dichter Odilon-Jean Périer (1901-1928). Bijdragen gedateerd 1851-1877, en vooral gelokaliseerd Brugge, Gent en Dendermonde. Schreven in het album: de fine fleur van de Vlaamse en Nederlandse letterkunde van die periode, Vlaamsgezinde intellectuelen, auteurs, dichters en kunstenaars, vooral uit de regio Gent-Dendermonde. Teksten van: Prudens van Duyse, Godfried Stauff (Klemens Wytsman), Jan Ducaju, Edmond Speelman, Th. Blommaert, J.Fr.J. Heremans, H.G. Moke, H. Rens, Napoleon de Pauw, Julius Vuylsteke, Nicolaas Beets (Hildebrand), Karel Versnaeyen, Jacob Van Lennep, Jonckbloet, de Coussemaker, August Snieders, Carlier, J. David, Van Langendonck, S.J. Van den Bergh, H.J. Koenen, W.J. Van Zeggelen, Hendrik Conscience, Jules de Saint-Genois, Dodd, Emmanuel Hiel, Désiré Delcroix, Bertram, Eliza Mather, Wilhelmina Boot en Odilon Périer, Gustave Foissy, Gambon, de Vries, Max Rooses, Victorien van de Weghe, Sylvie Tytgadt-Landuyt, Antoine Clesse, Karel Bogaerd, C.H.B. Boot.
Potloodtekeningen van
Paul De Vigne (1871) en Eugène Verdyen (1866). Met potlood bijgewerkte lithografie van Jan Verhas (1861). Pentekening van landschapsschilder Louis Schepens (1870). Mooie aquarellen van A. Verbeken (1870), Emile de Rudder (1870) en schilderijtje Herman Bogaerd (1882). Muzieknotatie van componist François-Auguste Gevaert. Met ms. index achteraan en extra ms. index los bijgevoegd. Afgaande op de index zijn enkele bladen verwijderd.
Los bijgevoegd: brief van Virginie Loveling aan heer Périer (Nevele, 5 september 1879) en brief van Maria Vanackere-Doolaeghe aan Mijnheer Périer. - Autograaf van Georges Rodenbach (12 verzen), met bijgevoegd kaartje "Traduction libre des vers de Madame Odilon Périer, faits par elle pour l'image mortuaire de Madame Frédérique Périer, née Pauline de Pauw". Met betreffend doodsprentje van Pauline de Pauw bijgevoegd (1884). - Handgeschreven partituur Willem Frederik Gerard Nicolaï (1870).

€ 1.500 / 2.500