Lot 193

La petite boutique = De kleine winkel.

WOUTERS, Rik

€ 300 / 400

Eau-forte, 10,2 x 14,8 cm, Japon (12,5 x 16,9 cm), non datée, signée dans le cuivre en bas à dr. = Ets, 10,2 x 14,8 cm, Japans papier (12,5 x 16,9 cm), niet gedateerd, gesigneerd rechts onder in de plaat.

Rarissime gravure représentant une fillette devant une devanture de magasin. Tirage d'essai et d'artiste préparatoire à l'eau-forte "Au sculpteur de masques" (Vanruysseveldt 31). Wouters a tiré au verso, sur le même cuivre, "Rue de village sous la neige", eau-forte et pointe sèche, 9,8 x 11 cm (sans empreinte de tirage sur "La petite boutique"), non signée ni datée, tirée à quelques dizaines d'épreuves (Vanruysseveldt 38). Uiterst zeldzame gravure van een meisje voor de etalage van een winkel. Proef- en kunstenaarsdruk, voorstudie voor de ets "De beeldhouwer van maskers" (Vanruysseveldt 31). Wouters drukte op de achterzijde, op de zelfde koperplaat, "Dorpsstraat onder de sneeuw", ets en droge naald, 9,8 x 11 cm (zonder doordruk op "De kleine winkel"), niet gesigneerd en niet gedateerd, enkele tientallen afdrukken gekend (Vanruysseveldt 38). Réf. Vanruysseveldt 75 (répertoriée sans l'avoir vue mais en se référant aux dimensions erronées données par Avermaete : 9,2 x 10,9 cm = Opgenomen zonder de ets gezien te hebben, maar gebaseerd op de foute afmetingen van Avermaete: 9,2 x 10,9 cm). - Avermaete 55.

Read more

Lot 193