Lot 771

Voorstudie voor de opera "De Kinderen der Zee".

MORTELMANS, Lodewijk

€ 8.000 / 12.000

30 oktober 1915

8vo muziekschrift, muzieknotatie en tekst in potlood en inkt, titelblad beschermd met zijdepapier, gesigneerd door Mortelmans in potlood op het titelblad.

Vastgemaakt in een velijnen presenteerdoos, in een gemarmerde kartonnen foedraal.

Handgeschreven partituur van het enige dramatische zangspel en tevens het magnum opus in laatromantische stijl van de Belgisch musicus, componist, muziekpedagoog, dirigent en organist Lodewijk Mortelmans (1868-1952). Met autografe opdracht "Aan mijn vriend Frans Franck". Lodewijk drukte zijn stempel op ons muziekleven in de eerste decennia van de 20ste eeuw. Toch wordt de opera maar zelden uitgevoerd. De zee is in dit noodlottige verhaal over de vissersfamilie Mariën alomtegenwoordig. De onverbiddelijke vloek waarbij elke aanstaande vader sterft op zee vooraleer zijn eerste kind het levenslicht ziet, inspireerde Mortelmans tot een partituur vol natuurpoëzie waarin laatromantisch realisme is verweven met een wagneriaanse leidmotieftechniek. Zee en noodlot zijn onlosmakelijk verbonden.
Ref. Erwin Joos, Een uitzonderlijke Antwerpse familie = An outstanding Antwerp family, 2016, pp. 190-191.
Prov. [Frans Franck].

Lot 771

MORTELMANS, Lodewijk