Lot 273

3 devotieprentjes op perkament.

€ 300 / 400

Opgehoogde centrale (ovale) gouaches omgeven door fijn kantwerk met getitelde cartouche. Onder passe-partout.

1. "S. Simon", s.d. (18de eeuw ?). Ca. 11,8 x 6,5 cm. - 2. "S. Dorothea", s.d. (18de eeuw). Ca. 7,5 x 5,5 cm. - 3. Eerste Communieprentje, 1808. Ca. 9,3 x 10,1 cm. Ovale gouache met Christelijke symbolen omrand met de tekst "Jesus, voor al u smert en pyn, wilt my toogh ghenaedigh sijn", omgeven door floraal kantwerk. Op ommezijde "Guillielmus van den Borre heeft zyne eerste communie gedaen den 3 april 1808".
Bijgevoegd: 1. Duitse geklede prent met de Emmaüs-gangers: "Christus apud Emmaüs per isto pane oculos aperit discipulis suis", Straatsburg, J. Ottinger, ca. 26,5 x 17,5 cm. Gravure met uitsnijdingen, opgevuld met gekleurd en gemetalliseerd papier. - 2. Antwerpse prent: "Hic est filius meus dilectus". Gravure door C. Galle, gekleurd. - 3. Prent uit een volksboekje (?): "Dat leeft prins Karel triumphant, hy is de vreugd van 't Nederland", s.d. Houtsnede op papier (licht gevlekt), ca. 17,7 x 14,5 cm. - 4. Tenhemelopneming van Maria, 19de eeuw, ca. 29,5 x 20,5 cm. Litho opgehoogd met blauw en wit met mooie mechanische canivetrand (papier). (7 stuks)

Lot 273