Live auction - Lot 280

12 devotieprentjes.

Subject: [Devotion]

€ 200 / 300

Vnl. 18de eeuw

1. S. Maria in Hanswyck, s.d. Gegraveerd, op papier, geplakt (kleine, marginale defecten aan de rechterrand en -hoek), 12,9 x 7,8 cm. Tekst in het Nederlands en Frans. - 2. 4 devotieprentjes van O.L.V. van Scherpenheuvel, s.d. Gegraveerd, 3 op perkament, 1 op papier, 9,5/11/12 x 6,8/8/9,3 cm. Een op perkament gesign. H. Leys. Drie stuks (op perkament) opgehoogd in kleur, het prentje op papier versierd met kleine stukjes gemetalliseerd papier. - 3. 3 devotieprentjes met verschillende heiligen of religieuze scènes, s.d. Gouaches op papier met glanzende (geverniste (?)) film, 13,3/14 x 9,1/8,4 cm. Maria met kind, de heilige Apollonia met attributen en de kruisiging. - 4. 2 devotieprentjes met de heilige Barbara en de heilige Teresia gekleed in een karmelieten habijt, s.d. Gouaches op perkament, 11,7/9,2 x 9,1/6,5 cm. - 5. "Thresor des ames devotes", uitvouwbare devotieprent, s.d. Gegraveerd op papier (randen gedeeltelijk versterkt), 23,5 x 17,5 cm. Gesign. Jacobus de Man (naam gedeeltelijk afgesneden) en Suzanne Verbruggen. Tekst in Latijn en Nederlands. Met representatie van diverse emblemen (kruis, hart, etc.). - 6. Devotieprentje in de vorm van een voetje met de afmeting van de voet van de heilige Maagd vereerd in Zaragoza, s.d. Papier, +/- 19 x 8 cm. Tekst in het Frans.

Lot 280

12 devotieprentjes.