Lot 564

Tweede serie van "Maetschappy der Vlaemsche bibliophilen". Exemplaar van Th. de Valenzi.

€ 400 / 600

Gent, C. Annoot-Braeckman, 1845-1854

29 vol., gr. 8vo.

Genaaid, orig. gedrukte uitgeversomslag (achterflap los van num. 13, rug licht def. num. 14/3, omslagen licht stoffig, voorsnede licht vlekkig, 2 vol. ongeopend). Complete set in goede staat.

Zeer zeldzame volledige set van de tweede reeks van het tijdschrift van de Gentse "Maetschappy der Vlaemsche Bibliophilen". Elke uitgave is beperkt tot 136 ex. waarvan 36 op naam van de leden. Alle ex. in onze set hebben nummer 35 en staan op naam van de Gentse bibliofiel Théodore de Valenzi (1813-1855). Elk ex. getekend door de secretaris (Fr. Vergauwen) en de voorzitter (F. Blommaert). Onze set bevat de nummers 1-15, d.i. de volledige 2de serie (num. 14 en 15 in meerdere delen, 23 vol. in totaal), 1845-1854. Een index als supplement-4de deel voor num. 15 werd uitgegeven in 1861 (niet aanwezig hier). Verder 5 vol. "Werken voor de leden alleen bestemd", num. I-V (1848-1853) en 1 vol. buiten de normale reeks: "Gewyzigde wetten" (1845). De "Maetschappy der Vlaemsche bibliophilen" werd opgericht in 1839 door F. Blommaert en C.P. Serrure en had tot doel het uitgeven van middeleeuwse handschriften, nadrukken van zeldzaam geworden oude drukken en onuitgegeven meesterwerken uit de Vlaamse letteren (vnl. literatuurgeschiedenis).
Ref. Bibl. gant. 10546.
Bijgevoegd: Kervyn de Volkaersbeke, Ph. - Les bibliophiles flamands. Leur histoire et leurs travaux. Gent, L. Hebbelynck, 1853. 8vo: [4]-32 pp. Genaaid. Oplage van 200 ex. Met gesign. opdracht van de auteur aan Th. de Valenzi. (30 vol.)

Read more

Lot 564