Lot 184

2 ontwerpen voor een ex libris voor Pieter Boeynaems en handgeschreven en gesigneerde brief aan dezelfde.

PIECK, Anton

€ 200 / 250

Ex libris: tekening, potlood, zwarte en rode inkt, ca. 25 x 16,5 en 19 x 9,5 cm, hard papier; Brief: zwarte inkt op papier, A4 formaat, gesigneerd Haarlem 21 Nov. '37.

Interessant ensemble met 1. Brief van waarin de Nederlandse kunstenaar Anton Pieck (1895-1987) toestemt een ex libris te tekenen voor de Belgische arts en boekenverzamelaar Pieter Boeynaems en alvast de kostprijs meegeeft. Hij vraagt ook naar gegevens "om het ex libis een persoonlijk karakter te geven. Ik zou dan vooral enkele voorstelletjes maken." - 2. Twee originele ontwerpen voor een ex libris, met duidelijke links naar de professie en de bibliofiele interesse van Boeynaems: geneeskunde. Eén ontwerp draagt het monogram van Anton Pieck, beiden hebben een onderschrift: "Stilleven met lavementspuit, schedel, medische boeken, flesschen, enz."; "Draagstoel met dokter 18e eeuw".
Prov. De arts Pieter Boeynaems (1903-1986) was bestuurslid van de Antwerpse Bibliofielen in de periode 1966-1986. In 1987 kocht de KU Leuven zijn bibliotheek, die bestond uit zo'n 5 à 6.000 boeken, waaronder meer dan 500 oude (17de & 18de-eeuwse) drukken, vooral vakliteratuur, oude populaire medische drukken, literatuur over de geschiedenis van de geneeskunde, curiosa, doktersromans en een collectie ex librissen.
Ref. https://bib.kuleuven.be/bijzondere-collecties/erfgoed/herkomst/collectie-pieter-boeynaems.

Lot 184

PIECK, Anton