Lot 550

Collectie documenten en afbeeldingen familie Boot.

€ 300 / 500

Versch. form. en present.

Interessante verzameling publicaties en afbeeldingen in verband met de bekende Nederlandse familie Boot. Wilhelmina Boot (1841-1918), dochter van minister en Amsterdams burgemeester Cornelis Hendrik Boudewijn Boot (1813-1892), was de echtgenote van de Dendermondse advocaat Odilon Périer (geb. 1845).
Public.: Opgaande linie van het geslagt Booth, zynde de voorvaderen van Everard Booth, Heer van Mydrecht, Raad Ordinaris in den Hove Provinciaal van Utrecht. S.l., s.n., [1712]. Folio: [2]-38-[10] pp. (katern I los). Half leder. Ref. STCN. - Handschrift Wilhelmina Boot, d.i. een schrijfboek vol handgeschreven literaire teksten in vulpen. Folio: 43-[29 bl.] ff. Mod. vellum met hoeken. Alle teksten getekend W. Boots (of Périer-Boots) en vaak gedagtekend (24 juni 1862-1917). Teksten vaak gericht aan/gaand over bepaalde personen (aan Virginie Loveling bij 't sterven van haar zuster Rosalie, Madeleine Thys, de minister van Spoorwegen, Mevrouw Bosboom-Toussaint, Van Duyse, Georges Rodenbach, Wolfgang Amadeus Mozart, Odilon Périer, Carolientje's moeder, Nicolaas Beets), maar ook vele gedichten, een beschrijving van de "Feestelijkheden te Dendermonde op zondag 19 juli 1914", teksten over de val van Luik, Namen, Antwerpen, Dendermonde, oorlogsbrieven aan haar zonen William en Gaston. De laatste teksten (1917) zijn getekend Odilon Périer. - Boot, Wilhelmina - Max Reeves. Den Haag, H.P. De Swart en zoon, 1871. - Zangen (Nederlandsch en Hoogduitsch) door Mevrouw Odilon Périer, getoonzet door Alfred Schouppe. Num 2. Herinnering. Gent, G. Van Gysel, 1872. Meerdere ex. - Boot, J.C.G. - Kan een uitgeleverde worden vervolgd wegens een ander misdrijf dan dat, waarvoor zijne uitlevering heeft plaats gegrepen? Academisch proefschrift. Leiden, Brill, 1879. - Gouden huwelijksfeest van Mr. C.H.B. Boot en W. Cramer, 22 november 1838-1888. S.l., s.n., 1888. 2 ex. - Van Tienhoven, G. - Levensbericht van Mr. C.H.B. Boot. Leiden, Brill, 1893.
Prov. Gaston Périer (ms. eigendomsmerk op sommige vol.).
Afbeeldingen: 2 geëtste z/w portretten in silhouet (14 x 9,5 cm) van H. Boot (1847) en J.C.G. Boot (1848). Japans papier (?), ingekaderd. Met ms. notities. - Gegraveerd portret van J.C.G. Boot (1860, 14,5 x 10,5 cm), ingekaderd. - Z/w foto-portret van kindje, gekleefd op karton F. Albert, Brussel. - Z/w portretfoto aartshertog van Oostenrijk Franz Ferdinand in uniform, +/- 1885. Gekleefd op karton G.B. Unterveger, Trente. - Z/w foto (van Wilhelmina Boot?), 14,5 x 11 cm, gekleefd op passe-partout gesigneerd "Renkin". (14 stukken)

Lot 550