Lot 554

14 werken van Odilon Périer of familie.

€ 200 / 250

2de helft 19de eeuw

8vo.

Genaaid of gebonden, sommige in half leder met hoeken en verguld titelschildje op de rug. In goede staat.

Zeldzame Dendermondse of Gentse drukken, vnl. geschreven door (of door familieleden van) de Dendermondse advocaat Odilon Périer (°1845), de grootvader van Odilon-Jean Périer. Bevat: 1. Ville de Termonde. 1850. Fêtes jubilaires. Dendermonde, Ducaju, 1850. Geschreven door o.a. P. Van Duyse en Frédéric Périer. Ref. Broeckaert (Dendermondsche drukpers) 518. - 2. Périer, Odilon - Fernanda d'Almont. S.l., s.d., "1865". Met aparte Franse vertaling van dit studentenwerk, in ms., ondertekend door F. (?) Story. - 3. Périer, Odilon - Gildolph & Helwidis of Maximiliaan van Oostenrijk te Dendermonde. Tafereelen uit de vijftiende eeuw. Tweede uitgave. Dendermonde, E. Ducaju zoon, 1866. 4 ex. Met aparte Franse vertaling van dit werk, in ms., ondertekend door F. (?) Story. Ref. Broeckaert 609. - 4. Périer, Frédéric - Antoine-Evrard de Espinoza, XIIe évèque d'Anvers. Dendermonde, Aug. De Schepper-Philips, 1870. Meegebonden: Een Nederlandse vertaling van dit werk, Ibid., 1872. Ref. Broeckaert 677, 697. - 5. Mijnen vriende Odilon Périer, bij zijn huwelijk met juffer Wilhelmina Boot. Ibid., 1871. Ref. Broeckaert 689. - 6. Boot, Wilhelmina - Max Reeves. Den Haag, H.P. De Swart en zoon, 1871. Ms. eigendomsmerk van Gaston Périer. - 7. Zangen (Nederlandsch en Hoogduitsch) door Mevrouw Odilon Périer, getoonzet door Alfred Schouppe. Num 2. Herinnering. Gent, G. Van Gysel, 1872. Meerdere ex. - 8. Périer, Odilon - Dirk Donker Curtius. Ministre d'Etat Néerlandais. Den Haag, Nijhoff, 1876. - 9. Banket den Afgevaardigden van Transvaal, te Brussel aangeboden den 21 april 1884. Redevoering uitgesproken door den heer Odilon Périer. Dendermonde, Aug. De Schepper-Philips, 1884. Paul Kruger, president van Transvaal, was hoogstwaarschijnlijk aanwezig. Ref. Niet in Broeckaert. - 10. Périer, Odilon - De Dendermondsche heldin, dichttafereel uit de XVIII eeuw (1706). Dendermonde, E. Ducaju zoon, 1862. Ref. Broeckaert 567. - 11. Id. - Lieven Bauwens en de opkomst der katoennijverheid in Vlaanderen. Met platen. Gent, Ad. Hoste, Van Goethem, 1885. - 12. Id. - Open brief aan den heer Visart, burgemeester der Stad Brugge. Gent, J. Vuylsteke, 1886. - 13. Regeling van de kostelooze proceduur tusschen België en Nederland. Redevoering uitgesproken door Mr. Odilon Périer. Gent, C. Annoot-Braeckman, Ad. Hoste, 1892. 2 ex. - 14. Broeckaert, J. - Généalogie de la Famille de Pauw. Dendermonde, Aug. de Schepper-Philips, 1904. Eén van de 75 ex. (num. 13). Met opdracht van de auteur aan Odilon Périer. Met 2 ingeplakte ex-libris familie Périer.
Toegevoegd: Beeltenis Odilon Périer, bronzen reliëf-plaat (ca. 15 x 11,5 cm), gesigneerd J. Witterwulghe. In mooie houten staander. - Groot 4to-formaat kaft met goudlettering op voorplat "Odilon Périer". - Enkele stukken uit het archief van Odilon Périer, o.a. Frans certificaat "Officier d'Académie" (1888) en een onderscheiding in Venezuela (1886). - 3 andere vol. (30 vol.)

Lot 554