Lot 1217

Lyk-staetsie van zyne doorluchtigste hoogheid den heere Willem Carel Hendrik Friso [...].

€ 400 / 500

'sGravenhage, Pieter Gosse junior, Nicolaes van Daalen (La Haye, Daniel Monnier), 1755

In-f° : 40 pp.; 41 opgezette pl. (kleine marg. watervlek op enkele tekstbladen, grote lichte watervlek op 5 laatste pl., roestvlekjes passim, grote lichte vlekken op een 3-tal pl., enkele pl. met onregelmatige verticale plooien, pl. 39 los met centrale vouw gedeeltelijk gescheurd).

Eigentijdse rood schaapsleer met hoeken, papieren platten, rug met flauwe ribben (sterk geschaafd met verlies, grote slijtage aan platranden en -hoeken, enkele vlekken op platten).

Eerste uitgave van dit mooie geïllustreerde werk over de uitvaartplechtigheid van Willem IV van Oranje-Nassau op 4 februari 1752. De 41 koperplaten op dubbele pagina werden door Jan Punt vervaardigd naar Pieter van Cuyck en zijn gedateerd tussen 1752 en 1754. De meeste platen portretteren de deelnemers aan de lijkstoet in ceremoniële klederdracht. De laatste 3 platen geven de wapens van de zeven provinciën, de lijkkoets en kist van Willem IV, het plan van de Nieuwe Kerk van Delft en de marktplaats voor de kerk weer. De tekst is in 2 parallelle kolommen gedrukt (Nederlands-Frans) en alle platen werden voorzien van zowel Nederlandse, Franse als Engelse onderschriften. Handschriftelijk gesigneerd "voor egt" door de uitgever. Ref. Landwehr, S.C., 231.

Lot 1217