Live auction - Lot 76

OST, Alfred

"Die Kostbare schootvlaggen".

1921

€ 350 / 500

7 geaquareleerde ontwerpen (2 randen korter afgesneden, enkele marg. vlekken, randen licht getint).

Portfolio bruin papier (licht beschadigd, enkele scheurtjes). Goede ex.

Unieke ontwerpen van vlaggetjes met lieflijke tekeningen i.v.m.een lagere zustersschool in Borgerhout. Op één na, rechts van het ontwerp getiteld "Ontwerp", gesign. met monogram en gedat. "4.11.XXI". De aquarellen illustreren de activiteiten en programmas van de verschillende klasjes : "Leeren schryven en lezen, spelen, papiervouwen, opletten, naaien, schoonschrift ... en braaf zijn". Titels "Jongens eerste schoolgaan Borgerhout", "Tweede (-Derde, -Vierde) schooljaar", "Zusterschool Borgerhout". Ref. P. Piron, II, p. 1026 : Zwijndrecht 1884-Antwerpen 1945, schilder, lithograaf, maar vooral tekenaar.

Lot 76

"Die Kostbare schootvlaggen".

OST, Alfred