Live auction - Lot 811

[Game]

10 ganzenbordspellen.

€ 200 / 300

1. Het nieuw en vermakelyk Gansen-spel, in wat maniere en hoe men het zelve spelen moet. Gent, Charles de Goesin-Disbecq, 18de eeuw. Eenbladdruk, houtsnede, 33,5 x 38 cm, handgeschept papier; letter S, nr. 5. Opgekleefd (lichtjes bevuild, enkele marg. wormgaatjes). - 2. [Het nie]uwe vermakelyke ganse-spel. Nijmegen, C.J. van Goor & Zoon, 1817. Eenbladdruk, houtsnede, 46,6 x 38 cm. Licht bevuild, linker bovenhoek afgescheurd, scheurtjes langs de vouwlijnen. Zeldzaam. - 3. Jeu de l'Etat-Major français. Épinal, Imagerie Pellerin, 19de eeuw. Eenbladdruk, houtsnede, 29,5 x 40 cm, gekleurd (scheurtje in bovenmarge). Nr. 1704 van de Imagerie d'Épinal. - 4. Jeu de l'oie. Ganzenspel. S.l., s.n., 18de eeuw? Eenbladdruk, houtsnede, 31,7 x 42,1 cm, gekleurd. Opgekleefd (randen licht rafelig, kl. scheurtjes, middenvouw van bovenaf gescheurd). - 5. Het nieuw vermakelijk ganzenspel. Le nouveau jeu d'oie. S.l., s.n., 19de eeuw. Eenbladdruk, houtsnede, 39,5 x 33 cm, gekleurd. Opgekleefd (enkele kl. scheurtjes in de randen). - 6. Idem. 43 x 33,8 cm (enkele scheurtjes in de randen). - 7. Jeu de l'oie renouvelé des Grecs. Jeu de plaisir et de récréation. S.l., s.d., 19de eeuw. Eenbladdruk, litho, 45,5 x 54,5 cm, in 4 gedeeld en elk deel afzonderlijk gekleefd op 4 stukken karton (licht geschaafd) verbonden met linnen (lichtjes gescheurd). - 8. Jeu militaire. Épinal, Imagerie Pellerin, 19de eeuw. Eenbladdruk, houtsnede, 29,5 x 40 cm, gekleurd (middenvouw volledig gescheurd). Nr. 1702 van de Imagerie d'Épinal. - 9. Jeu de l'oie. Épinal, Imagerie Pellerin, 19de eeuw. Eenbladdruk, houtsnede, 29,5 x 40 cm, gekleurd (middenvouw volledig gescheurd). Nr. 1701 van de Imagerie d'Épinal. - 10. Jeu de l'oie. S.l., s.n., 19de eeuw. Eenbladdruk, litho, 24 x 22,5 cm. Opgekleefd op zwart karton met zilveren belettering: "Nain jaune" en "Damier-jeu d'oie" (lichtjes bevuild). Op de andere zijde van het karton is een dambord gekleefd.

Lot 811

10 ganzenbordspellen.