Live auction - Lot 669

[Belgium - Port of Antwerp]

[BORRENBERGEN, Jozef Emiel]

Lot met foto's van de Antwerpse haven.

1ste helft 20ste eeuw

€ 200 / 300

16 originele z/w foto's, 26,5 x 37,2 cm, met de bovenrand geplakt op een witte ondergrond en op een dikker grijs papier (stoffig, met enkele scheurtjes en/of defecten), legendes in potlood, niet gesigneerd.

Mooi en intrigerend lot foto's mogelijks van de hand van de Antwerpse amateur-fotograaf en industrieel Jozef Emiel Borrenbergen (1884-1966) voornamelijk met beelden van de Antwerpse haven: de Schelde, Royerssluis, Zuidschippersdokken, Kattendijkdok, Verbindingsdok, Willemdok, Loodshuis, fabrieksgebouwen van de American Petroleum Company, de Petroleumpier, Eerste Havendok (nu verdwenen), Nieuwe Noorderdokken, Kanaaldok, Lefebvredok en De Reede). Borrenbergen woonde en werkte aan de haven van Antwerpen en was een invloedrijke fotograaf. Hij maakte nagenoeg alle belangrijke omwentelingen van de fotografie rond de eeuwwisseling mee en was bijna vijftig jaar voorzitter van de IRIS fotoclub die uitgroeide tot nationaal en internationaal symbool. Borrenbergen was een amateur-fotograaf die streefde naar professionaliteit. Hij koos voor een fotografie die de schilderkunst evenaarde. Om het picturalistisch effect in zijn foto's te benaderen, printte hij op zacht papier met licht bruine textuur (zoals ook duidelijk te zien is in dit lot). Door zijn ambachtelijke, doch omslachtige ontwikkelingstechniek creëerde hij zo schilderachtige beelden. Borrenbergen ging zeker mee met zijn tijd, maar de voorliefde voor het romantische beeld bleef verder aanwezig.

Lot 669

[BORRENBERGEN, Jozef Emiel]