Live auction - Lot 730

[Belgium - Ghent]

TOURNASSOUD, Jean-Baptiste

Cercle équestre Gantois 1924.

€ 150 / 200

18 originele z/w foto's, beschermd met zijdepapier, 23,1 x 28,9 cm, met handgeschreven legendes in potlood in de marges, alle foto's gesign. of geparafeerd door de fotograaf.

Oblong album in bruin leder, met blinddruk versierd voorplat door Bilsen frères, metalen knoppen op de platten (defecten aan rug, voorplat geschaafd).

Album opgedragen aan de secretaris Bossut van de Cercle équestre Gantois. Met prachtige foto's van leden van de kring te paard of in ruiterskledij telkens met hun naam of een opdracht aan Bossut in de marge. Enkele namen: Félix Beernaerts fils, Henri Braun, Jacques Van Acker, [?] Beernaerts, Georges van Acker, Madame van [S]prang, Eugène van Acker, Simone Nève, Adrienne Braun, baron Braun, Julien Eggermont, Ben de Ridder, Paul Beernaerts, M.L. Van Steenkiste etc. De Cercle équestre werd gesticht in 1882 en had tot doel: "De propager le goût du cheval en général, et en particulier la connaissance de ce noble animal, celui de l’équitation et des attelages; de faciliter l’étude de cet art par la consultation des meilleurs ouvrages sur cette matière, par les discussions et entretiens journaliers, par l’excercice, les essais et les démonstrations." (Ugent, Cercles; Cercle équestre; Règlements). Het was ook deze paardensportvereniging die de opdracht gaf om het Nieuw Circus te Gent, ook wel Wintercircus genoemd, op te richten in 1894.
De Franse fotograaf Jean-Baptiste Tournassoud (1866-1951) begon in 1887 aan een militaire carrière en werd in 1918 directeur van de "Photographic and Cinematographic Service of the War". Hij beëindigde zijn militaire carrière 32 jaar later met de graad van commandant (op sommige foto's bij de handtekening J. Tournassoud toevoeging "Ct"). Naast zijn werk als militair fotograaf maakte hij later ook foto's van dieren, landschappen, portretten en industriële thema's.

Lot 730

Cercle équestre Gantois 1924.

TOURNASSOUD, Jean-Baptiste